O MNE

Narodil som sa v r. 1963 a žijem v Košiciach. Fotografovanie sa stalo mojim koníčkom na strednej škole a bavilo ma až tak, že po skončení štúdia na elektrotechnickej fakulte VŠT som pracoval 4 roky ako redaktor-fotoreportér v miestnych periodikách. Z tohto obdobia tu mám aj niekoľko oskenovaných záberov z čb negatívov.
V r. 1990 som sa začal venovať podnikaniu a tým sa prerušilo moje aktívne fotografovanie skoro na 15 rokov. V rokoch 2005-2012 som sa svojej záľube zase začal venovať intenzívnejšie a zároveň mi pomáhala zvládať pribúdajúce zdravotné problémy.
Rád fotografujem hlavne ľudí pri práci, techniku aj krajinu. Snažím sa fotografovať všetko tak ako to vidím ja, hľadám si vlastné pohľady alebo kompozície a nekopírujem motívy či fotografie iných autorov.
Od roku 2012 ma okolnosti vedú k tomu aby som sa pokúšal môj koníček premeniť na zamestnanie. Okrem ponúkania fotografií zo svojej webovej stránky sa pokúšam zohnať niekoho, kto by ma bol ochotný sponzorsky podporiť.
Je to však zložité, pretože na Slovensku je dnes mnoho lepších fotografov. Mňa fotografovanie veľmi baví a verím, že hlavne moje fotografie ľudí z reálneho života na vidieku majú a budú mať v budúcnosti svoju hodnotu. Túto tematiku fotografujem najradšej, vyžaduje si ale časté cestovanie, ktoré je  finančne dosť nákladné.
Komerčné služby ako je napríklad fotografovanie svadieb a iných akcií nemôžem ponúkať, pretože kvôli komplikovanému zdravotnému stavu bohužiaľ neviem garantovať svoju práceschopnosť v konkrétnom termíne.


Pokiaľ sa vám páčia moje fotografie a ste ochotní ma podporiť, môžete mi pomôcť sponzorským príspevkom na
číslo účtu (IBAN) :  SK88 0200 0000 0017 4336 6753
Som veľmi vďačný za každú, hoci aj symbolickú finančnú pomoc, lebo mi umožňuje ďalej rozširovať moju web-fotogalériu o nové fotografie.  

Ak sa Vám moje fotografie páčia, alebo k nim zdieľate kritický pohľad, napíšte mi to prosím do knihy návštev. Každá odozva je pre mňa motiváciou aj výzvou.
a
Aktuálne:
V tejto dobe fungujem už iba zo dňa na deň, nič nemôžem plánovať. Vzhľadom na to koľko zdravotných problémov sa mi nakopilo po roku 2020 a aký vplyv to malo aj na môj výzor, je rarita že ešte stále žijem ...